دسته محصولات

توری فلزی
گریتینگ

میلگرد

میلگرد یکی از محصولات پرکاربرد صنایع امروزی به ویژه صنعت ساختمان سازی محسوب می‌شود. این محصول به دو دسته ساده و آجدار تقسیم بندی شده که به صورت شاخه و کلاف در بازار جهت خرید وجود دارد. میلگرد را از لحاظ جنبه‌های مختلف می‌توان به دسته بندی‌های متفاوت تقسیم بندی کرد. هر صنعت بر حسب نیاز تجاری خود می‌تواند از این محصولات برای پیشبرد اهداف تجاری خود استفاده کند. 

 

مشاهده لیست قیمت

لیست قیمت محصولات میلگرد (قیمت فروش)

لطفا برای اطلاع از قیمت لحظه ای تماس بگیرید.

قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)

ثبت سفارش محصولات

تیم پشتیبانی دکتر فلز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و ثبت سفارشات شما خواهند بود.

شماره های تماس تلفنی

پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته

شناخت انواع میلگرد و کاربردهای آنها

میلگرد یکی از محصولات پرکاربرد صنایع امروزی به ویژه صنعت ساختمان سازی محسوب می‌شود. این محصول به دو دسته ساده و آجدار تقسیم بندی شده که به صورت شاخه و کلاف در بازار جهت خرید وجود دارد. میلگرد را از لحاظ جنبه‌های مختلف می‌توان به دسته بندی‌های متفاوت تقسیم بندی کرد. هر صنعت بر حسب نیاز تجاری خود می‌تواند از این محصولات برای پیشبرد اهداف تجاری خود استفاده کند. در صورتی که قصد دارید تا در مورد انواع این محصولات بیشتر بدانید کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

عوامل موثر بر قیمت روز میلگرد کدام‌اند؟

افراد فعال در صنایع امروزی برای این که بتوانند میلگرد را با قیمت مناسب خریداری کنند، باید در مورد عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت این محصول اطلاعات خود را افزایش دهند. در ادامه به مهم‌ترین عواملی که به صورت مستقیم بر روی قیمت میلگرد تاثیرگذار است اشاره خواهیم داشت:

جنس میلگرد

برای تولید این محصول فولادی، از مواد اولیه مختلف استفاده می‌شود. دو ماده اصلی برای تولید مقاطع آهنی به کار گرفته می‌شود که از آنها می‌توان به ضایعات فلزی و سنگ آهن اشاره کرد. جنس میلگرد گالوانیزه بسته به مواد به کار رفته در آن باعث تاثیرگذاری مستقیم بر روی قیمت محصول می‌شود.

اندازه میلگرد

می‌دانید که اندازه مقاطع آهنی استفاده شده در صنایع مختلف نظیر صنعت ساختمان سازی با یکدیگر متفاوت هستند. هر کدام از میلگردهای تولید شده به گونه‌ای هستند که برای بخش‌های مختلف یک صنعت و تحت فشار متفاوت به کار گرفته می‌شوند. اندازه این محصولات و نوع تولید آنها بر روی قیمت نهایی کار مؤثرند.

تقاضا و عرضه

میزان عرضه و تقاضای انواع مقاطع فولادی بر روی قیمت آنها مؤثرند. زمانی که عرضه کمتر از تقاضا باشد، قیمت میلگرد به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. طبق همین روال با افزایش عرضه و کمتر شدن میزان تقاضا، قیمت فولاد کم خواهد شد.

تغییر در صنایع مختلف

شرایط بازار آهن و صنعت فولاد در طول سال دستخوش تغییرات زیادی می‌شوند. تغییرات حاکم بر این بازار به صورت مستقیم بر روی قیمت میلگرد اثرگذار هستند. همچنین شرایط اقتصادی ممکن است صنایع امروزی را با چالش‌های زیادی روبرو کند. هر کدام از موارد گفته شده باعث افزایش تقاضا و یا کاهش آن می‌شود. کاهش یا افزایش تقاضا در بازار باعث افزایش یا کاهش قیمت مصالح آهنی و فولادی خواهد شد.

هزینه حمل و نقل

زمانی که یک صنعت با توجه به مقدار مورد نیاز خود، سفارش مقاطع آهنی را ثبت می‌کند، با انتخاب روش‌های حمل و نقل می‌تواند مدیریت بهتری بر روی هزینه نهایی سفارش خود داشته باشد. قیمت میلگرد به همراه هزینه حمل و نقل به عنوان هزینه پرداختی نهایی محسوب می‌شود. خریداران و مصرف کنندگان این محصول فولادی، برای این که بتوانند در هزینه‌های نهایی خود صرفه جویی کنند، بهتر است محصول مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از کارخانه سفارش دهند.

 

دلایل نوسان قیمت میلگرد در بازار آهن چیست؟

محصولات آهنی و فولادی در دسته بندی محصولات استراتژیک قرار می‌گیرند. این گونه محصولات برای صنایع ساختمان سازی بسیار کلیدی هستند. شناخت دلایل نوسان قیمت محصولات آهنی در میان فعالان صنایع امروزی دارای اهمیت است. دلایل نوسان قیمت میلگرد در بازار آهن به عوامل زیادی بستگی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نیاز صنایع وابسته، هزینه تهیه مواد اولیه، قیمت دلار آزاد، نرخ تورم، قیمت نفت، وضعیت بورس کالا و هزینه حمل و نقل اشاره کرد. در ادامه به مهم‌ترین دلایل نوسانات قیمت مقاطع آهنی می‌پردازیم:

نیاز صنایع وابسته

یکی از شرایط تاثیرگذار بر روی قیمت مقاطع آهنی، نیاز صنایع وابسته است. صنایع مختلف نظیر خودروسازی، پتروشیمی، بسته بندی و... نیاز به محصولات آهنی زیادی دارند. در صورتی که میزان عملکرد و تولید این صنایع افزایش پیدا کند، تقاضا برای آهن آلات نیز به شکل قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

قیمت دلار آزاد

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی شرایط اقتصادی کشور، نوسانات قیمت دلار است. میزان ارزش پول کشور ایران به نسبت سایر کشورهای جهان کاهش محسوسی داشته است. این امر به نوبه خود بر روی هزینه واردات مواد اولیه تولید میلگرد اثرگذار خواهد بود. در صورت افزایش چاپ پول توسط دولت، نرخ تورم به شکل قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. با افزایش نرخ تورم، نرخ دلار بازار آزاد نیز زیاد می‌شود. بالا رفتن قیمت دلار بر روی قیمت کالاهای اساسی تاثیرگذار است.

وضعیت بورس کالا

از تاثیرگذارترین دلایل نوسانات قیمت مقاطع آهنی، وضعیت بورس کالا است. تغییرات ارزش سهام شرکت‌های تامین کننده محصولات آهنی که در بورس کالا حضور دارند، به صورت مستقیم بر روی قیمت آهن آلان مؤثر هستند. دولت با کنترل وضعیت بورس کالا می‌تواند عملکرد محصولات آهنی را تحت تاثیر خود قرار دهد. پویایی در بازار سرمایه گذاری بورس کالا، علاوه بر حفظ ثبات قیمت‌ها در بازار، باعث کنترل چاپ پول در کشور خواهد شد.

قیمت نفت

قیمت نفت به نسبت سایر موارد گفته شده تاثیر کمتری بر روی مقاطع آهنی دارد. طبق آمارهای برآورد شده در سال‌های اخیر، باید گفت که در حدود 15 درصد از قیمت آهن آلات به قیمت نفت وابسته است. فعالان حوزه اقتصادی در هنگام خرید میلگرد باید به قیمت نفت و نوسانات قیمتی در این حوزه نیز توجه داشته باشند.

کاربردهای میلگرد در صنعت ساختمان سازی چیست؟

میلگرد‌های موجود در بازار دارای تنوع زیادی هستند که هر کدام در صنعت ساختمان‌ سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از لحاظ جنس می‌توان این مقاطع آهنی را به مدل‌های اروپایی، کربن‌دار، گالوانیزه، اپوکسی پوشش داده شده، فایبر گلاس پلیمر و فولادی ضدزنگ تقسیم بندی کرد. از لحاظ استاندارد نیز میلگرد به نوع A1، A2، A3 و A4 تقسیم بندی می‌شود.

این محصولات به صورت ساده و آجدار، جزو پرکاربردترین محصولات استفاده شده در صنعت ساختمان سازی هستند. مقاطع فولادی بخش زیادی از فشار ساختمان را تحمل می‌کنند. از میلگرد در بالاترین و پایین‌ترین نقطه ساختمان استفاده می‌شود تا شکل دهی سازه به درستی انجام شود. در ادامه به مهم‌ترین کاربردهای این محصول در صنعت ساختمان سازی اشاره خواهیم داشت:

میلگرد‌های ساده

مقاطع آهنی ساده به مدل‌هایی گفته می‌شود که سطح آن صاف و بدون آج است. اغلب این محصولات دارای قطر 60 تا 50 میلی‌متر بوده که برای صنعت ساختمان سازی کاربردی هستند. مقاطع فولادی ساده به راحتی خم و بریده شده و از آنها در ساخت پل و سایر سازه‌های سنگین استفاده می‌شود. از کاربردهای بیشتر این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.   استفاده در صنایع ساختمانی

2.   ساخت انواع اتصالات صنعتی

3.   قطعات خودروسازی

4.   اتصالات زیربنایی در جاده‌ها و بزرگراه‌ها

میلگردهای آجدار

این نوع از محصولات به صورت گسترده مورد استفاده فعالان حوزه ساختمان سازی قرار دارد. برخلاف مدل ساده، مقاطع آهنی آجدار، دارای فرو رفتگی‌هایی بر روی سطح خود هستند. این موضوع باعث می‌شود تا این نوع از محصولات مشکل فرسودگی نداشته باشند. مهم‌ترین نقش مدل آجدار، افزایش سطح مقاومت کششی در سازه‌های بتی است. بهره‌گیری از میلگرد آجدار در کنار سیمان مسطح باعث افزایش مقاومت بالای سازه خواهد شد. از دیگر کاربردهای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·      مقاطع آهنی آجدار در انواع سازه‌های بتی مانند پل، ایستگاه‌های اتوبوس و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

·      این محصولات نقش تقویت کننده در سازه‌های فولادی داشته و به عنوان یک عامل کلیدی در مقاوم سازی بنا در برابر زلزله هستند.

·      از دیگر کاربرد این محصولات، تولید بتن مسطح است که باعث برطرف کردن ضعف مقاومتی ساختمان‌ها خواهد شد.

سایر مدل‌های میلگرد

علاوه بر مقاطع فولادی معرفی شده در بالا، برخی دیگر از محصولات تولید شده برای بخش‌های مختلف کاربردی هستند. به عنوان نمونه مدل اروپایی به دلیل این که از منگنز ساخته شده است، قابلیت خم شوندگی زیادی دارد. این محصول در شرایط آب و هوایی نامناسب، مقاومت کمتری از خود نشان می‌دهد اما به دلیل قیمت مناسب، مورد توجه بسیاری از صنعت‌گران قرار گرفته است.

میلگرد فولاد پرُکربن از دیگر محصولات موجود در بازار است که با نام مقاطع فولادی سیاه شناخته می‌شود. این محصولات برای شرایط آب و هوایی مرطوب گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. افرادی که در ساخت و ساز فعال هستند، بهتر است این مقطع فولادی را خریداری کنند.

مدل فایبر گلاس پلیمر به دلیل مقاومت زیادی که در برابر زنگ زدگی، سولفات و کلرید دارند، در پروژه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. سفارش میلگرد گالوانیزه برای محیط‌هایی مناسب است که به نسبت مقاطع فولادی پرکربن به دنبال مقاومت بسیار بالا هستند. مدل گالوانیزه به نسبت سایر محصولات فولادی، چهل برابر مقاوم‌تر است.

 

ویژگی بهترین سایت برای خرید میلگرد به صورت آنلاین 

برای خرید میلگرد از یک وب سایت فروشگاهی که محصولات خود را به شکل آنلاین ارائه می‌دهد، داشتن برخی از اطلاعات فنی در زمینه خرید دارای اهمیت است. فعالان حوزه ساختمان سازی باید در مورد تعداد مورد نیاز میلگرد، برآورد لازم را انجام داده و بر اساس نقشه ساز‌ه خرید خود را تکمیل کنند. ویژگی بهترین سایت برای خرید مقاطع آهنی شامل موارد مختلف می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم داشت:

ارائه قیمت‌های به روز

یک وب سایت فروش محصولات فولادی و آهنی همواره باید دارای قیمت‌های روز باشد تا فعالان حوزه ساختمان سازی بتوانند بر حسب نیاز آرماتوربندی خود، سفارش‌شان را ثبت کنند. به صورت معمول به دو شیوه می‌توان استعلام قیمت را در این گونه وب سایت‌ها دریافت کرد. در شیوه نخست با مشاهده دسته بندی، می‌توان قیمت هر میلگرد را در نظر گرفت. در روش دوم، افراد می‌توانند بر حسب نیاز خود، با تماس تلفنی میزان سفارش‌شان را ثبت کنند که در این حالت، تامین کننده مشاوره‌های لازم را به آنها ارائه خواهد داد.

تامین نیاز‌های صنایع بزرگ

یکی از ویژگی‌های کلیدی فروشگاه فروش محصولات آهنی، تامین نیازهای صنایع بزرگ است. در واقع یک فروشگاه باید بتواند به عنوان یک تامین کننده، نیازهای صنایع امروزی را به صورت کامل برطرف کند.

ارسال بار به محل پروژه

بارگیری میلگرد آهنی دارای اهمیت است چرا که مقاطع آهنی دارای سایز و وزن مختلف هستند. یک فروشگاه معتبر باید بارگیری سفارش‌هایی نهایی شده را در کمترین زمان ممکن انجام دهد. این کار باعث می‌شود تا سفارش دهندگان محموله مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن دریافت کنند.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

سفارش میلگرد توسط صنایع مختلف نظیر صنایع ساختمان سازی انجام می‌شود. یک فروشگاه معتبر با ارائه پشتیبانی 24 ساعته و خدمات پس از فروش می‌تواند رضایت سفارش دهندگان را به خود جلب کند.

 

در هنگام خرید میلگرد به چه استانداردهایی باید توجه کرد؟

پیش از خرید محصولات آهنی و فولادی، در نظر گرفتن برخی از اطلاعات زیر باعث می‌شود تا در نهایت، خرید به بهترین شکل انجام شود:

جدول اشتال میلگرد

یکی از ابزارهایی که برای تخمین میزان مورد نیاز این محصولات به کار گرفته می‌شود، جدول اشتال است. با استفاده از این جدول، خریداران می‌توانند وزن مخصوص هر مقطع آهنی را به ازای هر متر به دست آورند. از آنجایی که در جدول اشتال، مساحت و محیط هر محصول بیان شده است، خریداران با دقت بالایی می‌توانند خرید خود را نهایی کنند.

وضعیت بازار میلگرد

خریداران در هنگام خرید محصولات آهنی و فولاد باید به وضعیت بازار این محصولات توجه داشته باشند. با یک جستجوی ساده می‌توان اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کرد. تحلیل عوامل اثرگذار بر بازار آهن و فولاد، تغییرات قیمت مقاطع فولادی، پیش بینی وضعیت قیمت‌ها در هفته‌های آینده و... از جمله مواردی هستند که در هنگام خرید این محصولات اهمیت دارند.

آشنایی با استاندارد میلگرد

شناخت استاندارد‌های مقاطع آهنی باعث می‌شود تا خریداران در مورد روش‌های تولید محصول اطلاعات بیشتری کسب کنند. مهم‌ترین استاندارد در تولید این محصولات، استاندارد GOST 5781 است.

اطلاعات فنی

اطلاعات فنی در مورد گرید و تعداد میلگردهای مورد نیاز به خریداران کمک خواهد کرد تا طبق سازه و نقشه‌، به تعداد مورد نیاز خرید خود را انجام دهند. در این زمینه در صورت عدم آگاهی‌های لازم، مشورت کردن با افراد متخصص توصیه می‌شود. افراد متخصص با برآیند میزان مقاطع آهنی مورد نیاز، باعث صرفه جویی نهایی در خرید خواهند شد.

توجه به سایز بسته بندی

میلگرد‌های موجود در بازار به دو شکل شاخه‌ای و کلاف بسته بندی می‌شوند. این کار در اصطلاح صنایع ساختمان سازی با نام بندیل شناخته می‌شود. هنگام بسته بندی محصولات داشتن تمرکز و دقت بالا دارای اهمیت است چرا که در صورت عدم تمرکز در هنگام بسته بندی، ممکن است میلگرد دچار آسیب شود. بسیاری از فروشگاه‌های مختلف با اطمینان از بسته بندی محصولات، سفارش‌های ثبت شده را ارسال می‌کنند.

برای سفارش میلگرد چه سایتی فروشگاهی مناسب است

در حال حاضر یکی از مقرون به صرفه‌ترین شیوه‌های خرید، خرید از فروشگاه اینترنتی است. افراد برای خرید محصولات مورد نظر خود نظیر میلگرد باید به دنبال یک فروشگاه مناسب باشند تا در نهایت بتوانند خرید خود را هوشمندانه انجام دهند. وجود برخی از ویژگی‌های کلیدی باعث می‌شود تا خرید به شکل ایده‌آل و در بستر مناسب انجام شود. خریداران در هنگام انتخاب فروشگاه مورد نظر خود باید به موارد زیر توجه کنند:

۱

وب سایت فروشگاهی باید دارای مجوزهای لازم در جهت فروش محصولات و خدمات خود باشد.

۲

یک وب سایت فروشگاهی باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی و درگاه اینترنتی باشد تا خریداران میلگرد بتوانند، محصولات مورد نظر خود را با خیال راحت‌تری خریداری کنند.

۳

وجود بخش مشاوره رایگان در فروشگاه اینترنتی دارای اهمیت است، چرا که کارشناسان مجموعه می‌توانند بهترین و متناسب‌ترین محصولات را بر حسب صنایع مختلف

۴

تضمین قیمت میلگرد و کیفیت محصولات انتخاب شده به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های برتر یک فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود.

۵

علاوه بر موارد گفته شده بخش پشتیبانی 24 ساعته که به صورت تخصصی به مشتریان ارائه شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

۶

ارسال سریع و به موقع نیز به عنوان دیگر فاکتورهای یک فروشگاه اینترنتی معتبر شناخته می‌شود.

سوالات متداول

بله، برای مشاهده قیمت روز بازار میلگرد باید وارد سایت دکتر فلز شوید، همچنین امکان خرید ورق آنلاین نیز وجود دارد.

به دنبال کاهش درخواست و کم شدن بهای شمش، قیمت آهن آلات و بهای میلگرد صادراتی سی آی اس هم هفته در حال نوسان در بازار است.

نظرات کاربران

فرم ثبت نظر

برای پیشرفت روند مجموعه، نظر یا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر ثبت کنید

مثال : حامد محمودی

مثال : ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷

امتیاز خود را ثبت کنید