دسته محصولات

توری فلزی
گریتینگ

گریتینگ

گریتینگ از انواع محصولات فلزی است که به شکل طولی و عرضی در کنار یکدیگر قرار گرفته تا یک شبکه سطوح را تشکیل دهند. وجود برخی از ویژگی‌های کلیدی باعث شده است تا این محصولات در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرند. از ویژگی‌های این فلز مشبک می‌توان به مقاومت بالا در برابر ضربه، ظاهر زیبا، وزن مناسب و... اشاره کرد. گریتینگ در بازار دارای انواع شکل مربعی، سینوسی و مثلثی است.
مشاهده لیست قیمت

لیست قیمت محصولات گریتینگ (قیمت فروش)

لطفا برای اطلاع از قیمت لحظه ای تماس بگیرید.

قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)
قیمت (ریال)

ثبت سفارش محصولات

تیم پشتیبانی دکتر فلز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و ثبت سفارشات شما خواهند بود.

شماره های تماس تلفنی

پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته

انواع گریتینگ ها کدام اند؟

کاربردهای گریتینگ به گونه‌ای هستند که از این محصولات در سقف کاذب و پوشش کف ساختمان استفاده می‌شود. در ادامه انواع این فلز مشبک را بررسی کرده و به ویژگی‌های هر کدام بپردازیم.
 •  گریتینگ تسمه در تسمه 
 •  گریتینگ تسمه در نیم تسمه 
 •  گریتینگ تسمه در میلگرد 
 •  گریتینگ تسمه در چهار پهلو 
 •  گریتینگ تسمه مضرس در تسمه 
 •  گریتینگ تسمه مضرس در نیم تسمه 
 •  گریتینگ تسمه مضرس در میلگرد
 •  گریتینگ تسمه مضرس در چهار پهلو 

آشنایی با انواع گریتینگ در بازار ایران

گریتینگ از انواع محصولات فلزی است که به شکل طولی و عرضی در کنار یکدیگر قرار گرفته تا یک شبکه سطوح را تشکیل دهند. وجود برخی از ویژگی‌های کلیدی باعث شده است تا این محصولات در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرند. از ویژگی‌های این فلز مشبک می‌توان به مقاومت بالا در برابر ضربه، ظاهر زیبا، وزن مناسب و... اشاره کرد. گریتینگ در بازار دارای انواع شکل مربعی، سینوسی و مثلثی است.

کاربردهای گریتینگ به گونه‌ای هستند که از این محصولات در سقف کاذب و پوشش کف ساختمان استفاده می‌شود. در ادامه انواع این فلز مشبک را بررسی کرده و به ویژگی‌های هر کدام بپردازیم.

معرفی  چند کاربرد گریتینگ در صنایع امروزی

شبکه توری در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که باعث کاهش هزینه‌های آن صنعت خواهد شد. از مهم‌ترین کاربردهای گریتینگ در صنایع امروزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساخت فیلتر جریان آب با گریتینگ

یکی از کاربردهای شبکه توری در ساخت فیلتر جریان آب است. تولید کنندگان برای افزایش مقاومت فیلتر جریان آب از گریتینگ‌های مرتبط استفاده می‌کنند. به کارگیری محصولات مناسب در این زمینه باعث کاهش نهایی تولید خواهد شد که این امر برای مصرف کنندگان نیز به عنوان یک مزیت کلیدی محسوب می‌شود.

کف پوش پله گریتینگ

پله‌های اضطراری، پله ساختمان، پله کارخانه‌ها و... هر کدام باید به گونه‌ای طراحی شوند که علاوه بر عبور نور، مقاومت زیادی در مقابل ضربه داشته باشند. به کارگیری صحیح گریتینگ در کف پوش پله باعث می‌شود تا استحکام پله به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. همچنین بهره‌گیری از این محصول باعث می‌شود تا عبور نور در راه پله به شکل صحیح انجام شود.

کاربرد گریتینگ در تهویه هوا

گریتینگ برای مکان‌هایی که به نور و استحکام بالا نیاز دارند کاربردی هستند. از موارد کاربرد گریتینگ می‌توان به استفاده در تهویه هوا، پوشش‌های مختلف و نورگیر اشاره کرد. به کارگیری مدل صحیح این شبکه مشبک باعث بازدهی بیشتر این محصولات خواهد شد.

کاربرد گریتینگ در کف پوش‌ مکان‌های عملیاتی

در مکان‌های مختلف و صنایع امروزی، نظیر صنایع ساختمان سازی که عبور و مرور در آن زیاد است، استفاده از کفش پوش توری به عنوان یک انتخاب بسیار هوشمندانه محسوب می‌شود. لذا گریتینگ در این مکان‌ها می‌تواند بسیار پرکاربرد باشد.

قیمت گریتینگ به چه عواملی بستگی دارد؟

حال که با انواع گریتینگ آشنا شدید باید بدانید که قیمت این محصولات به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت گریتینگ در شرایط مختلف با توجه به در نظر گرفتن فاکتورهای گوناگون تعیین می‌شود. تولید و عرضه این محصولات و نوع ساختاری که دارند می‌تواند تعیین کننده قیمت نهایی گریتینگ باشد. نیاز عرضه و تقاضای بازار به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت این محصولات هستند.

از مهم‌ترین عواملی که بر روی قیمت صفحات مشبک مؤثر هستند می‌توان به نوع صفحه، وزن گریتینگ، شکل گریتینگ، ضخامت چارچوب‌های فولادی و... اشاره کرد. افزایش ضخامت تسمه‌های استفاده شده در تولید این محصولات باعث افزایش قیمت نهایی آن ها خواهد شد. شبکه‌های فلزی و غیر فلزی به کار رفته در هر محصول بر اساس کیفیت مواد اولیه، بر روی قیمت تمام شده صفحات مشبک تاثیرگذار هستند.

نوع متریال و مواد به کار رفته در این محصولات می‌تواند به صورت مستقیم بر روی هزینه تمام شده آنها مؤثر باشند. علاوه بر موارد گفته شد در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی کشور و بازار ارز نیز در هنگام خرید گریتینگ می‌تواند به عنوان یکی از المان‌های خرید محسوب شود.

برای خرید گریتینگ، چه سایت فروشگاهی مناسب است؟

در حال حاضر یکی از مقرون به صرفه‌ترین شیوه‌های خرید، خرید از فروشگاه اینترنتی است. افراد برای خرید محصولات مورد نظر خود نظیر گریتینگ باید به دنبال یک فروشگاه مناسب باشند تا در نهایت بتوانند خرید گریتینگ خود را هوشمندانه انجام دهند. وجود برخی از ویژگی‌های کلیدی باعث می‌شود تا خرید گریتینگ به شکل ایده‌آل و در بستر مناسب انجام شود. خریداران در هنگام انتخاب فروشگاه مورد نظر خود باید به موارد زیر توجه کنند:

 • وب سایت فروشگاهی باید دارای مجوزهای لازم در جهت فروش محصولات و خدمات خود باشد.
 • یک وب سایت فروشگاهی باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی و درگاه اینترنتی باشد تا خریداران گریتینگ بتوانند، محصولات مورد نظر خود را با خیال راحت‌تری خریداری کنند.
 • وجود بخش مشاوره رایگان در فروشگاه اینترنتی دارای اهمیت است، چرا که کارشناسان مجموعه می‌توانند بهترین و متناسب‌ترین محصولات را بر حسب صنایع مختلف به مشتریان پیشنهاد دهند.
 • تضمین قیمت گریتینگ و کیفیت محصولات انتخاب شده به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های برتر یک فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود.
 • علاوه بر موارد گفته شده بخش پشتیبانی 24 ساعته که به صورت تخصصی به مشتریان ارائه شود از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • ارسال سریع و به موقع نیز به عنوان دیگر فاکتورهای یک فروشگاه اینترنتی معتبر شناخته می‌شود.

با توجه به موارد گفته شده، افراد برای خرید گریتینگ کافی است به ویژگی‌های فروشگاه انتخابی خود توجه داشته باشند تا در نهایت خرید خود را در یک بستر امن انجام دهند.

سفارش گریتینگ براساس مشخصات

در خرید گریتینگ لازم است موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. این محصولات از نظر مشخصات ظاهری و نوع ساخت بسیار متنوع هستند و از این رو هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. به همین جهت توجه به مشخصات محصول حین خرید بسیار ضروری است. از مهم ترین مشخصات گریتینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تسمه باربر گریتینگ

گریتینگ که به شکل یک شبکه توری مانند در اختیار شما قرار می گیرد، دارای یک قسمت بسیار مهم به نام تسمه است. در واقع این طول، ضخامت و ارتفاع تسمه است که میزان کشش و مقاومت گریتینگ را مشخص می کند. هر چه ضخامت و ارتفاع تسمه بیشتر و طول آن کمتر باشد، گریتینگ مقاوم تر است. بنابراین اگر در خرید گریتینگ، استحکام آن برای شما اولویت دارد، لازم است به مشخصات تسمه آن دقت داشته باشید و بر اساس آن محصول خود را خریداری کنید.

رابط گریتینگ

با استفاده از میلگرد یا تسمه یک رابط کوچک می سازند که برای انسجام شکل شبکه ای گریتینگ مورد استفاده قرار می گیرد و کاربری دیگری ندارد. رابط ها می توانند در فواصل مختلفی از گریتینگ نصب شوند و همین میزان فاصله آن ها از هم، کمی در کاربرد گریتینگ تفاوت ایجاد می کند. به عنوان نمونه فاصله رابط گریتینگ برای مکان های پرتردد بایستی کم باشد تا پاشنه کفش افراد در شبکه گریتینگ گیر نکند.

چشمه گریتینگ

فاصله موجود بین رابط و تسمه های باربر را چشمه می گویند. هر اندازه که این فاصله کمتر باشد، مقاومت گریتینگ بیشتر می شود. پس دقت به سایز و مشخصات چشمه در خرید گریتینگ اهمیت زیادی دارد.

نگهدارنده

برای ثابت و محکم نگه داشتن تسمه از نگهدارنده استفاده می شود. نگهدارنده تنها در شکل ظاهری گریتینگ تفاوت ایجاد می کند. نگهدارنده در انواع تسمه، نیم تسمه و میلگرد به کار می رود.

قیمت گریتینگ به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت گریتینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. تنوع این محصولات نشان دهنده تنوع در ویژگی ها و مشخصات ظاهری آن هاست و همین مسئله می تواند در کاربرد گریتینگ نقش مهمی داشته باشد. هر فردی بسته به شرایط کار و محل نصب گریتینگ، از آن انتظارات متفاوتی دارد بنابراین لازم است هزینه متفاوتی را هم برای خرید گریتینگ بپردازد. از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت گریتینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جنس گریتینگ که می تواند در انواع گالوانیزه، فایبرگلاس، کامپوزیتی و... باشد.
 • وزن گریتینگ که در کاربرد آن نقش مهمی دارد.
 • طرح گریتینگ که می تواند به اشکال سینوسی، لوزی و... باشد.
 • کیفیت ساخت گریتینگ

در نهایت بایستی بدانید که قیمت گریتینگ در بازار، یا بر حسب متر مربع و یا بر حسب کیلوگرم تعیین می شود. اغلب برای گریتینگ های فایبرگلاس از واحد متر مربع و برای گریتینگ های فلزی از واحد کیلوگرم استفاده می کنند.

برای سفارش گریتینگ چه سایت فروشگاهی مناسب می باشد؟

از آن جایی که گریتینگ نقش مهم و کارآمدی در ساخت انواع سازه دارد، میزان تقاضا برای خرید آن بسیار زیاد است. افزایش تقاضای بازار، باعث رونق چرخه تولید می شود و کارخانجات بیشتری اقدام به فعالیت در این حوزه می کنند. به همین جهت زمانی که قصد خرید گریتینگ دارید، با برندها و اسامی مختلفی روبرو خواهید شد که گاه تشخیص فروشگاه معتبر از میان آن ها کار دشواری است.

برای سفارش گریتینگ بهتر است از فروشگاهی محصول خود را خریداری کنید که دارای نماد اعتبار و مجوز رسمی فعالیت باشد. این فروشگاه ها اطلاعات دقیق کار خود را در معرض دید عموم قرار داده تا خریداران از هر نقطه کشور امکان اعتبارسنجی فروشگاه و خرید اینترنتی محصولات موردنیازشان را داشته باشند. بنابراین اگر کیفیت و مقاومت گریتینگ برای شما مهم است، سعی کنید نسبت به اعتبار سایت فروشنده اطمینان کافی حاصل کنید.

در هنگام خرید گریتینگ باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای خرید گریتینگ بهتر است حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. جنس گریتینگ: به طور کل گریتینگ به دو صورت فلزی و غیر فلزی به بازار عرضه می شود. گریتینگ های فلزی شامل گریتینگ فولادی و گالوانیزه و گریتینگ های غیر فلزی شامل، گریتینگ کامپوزیتی، پلی پروپیلن و فایبرگلاس هستند.
 2. شکل ظاهری گریتینگ که می تواند در انواع مشبک، پانچ و اسلات باشد.
 3. ساختار گریتینگ که می تواند انواعی از تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه و تسمه در میلگرد باشد.
 4. سایز چشمه ها
 5. کاربرد گریتینگ و تناسب آن با نوع کار شما
 6. قیمت گریتینگ و همخوانی آن با کیفیت و استحکام محصول

کاربرد گریتینگ در موارد مختلف چیست؟

کاربردهای گریتینگ بسیار متنوع و گسترده هستند. این محصولات می توانند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. گریتینگ علاوه بر دوام و استحکام بالایی که به یک پروژه کاری می بخشد، می تواند تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی به عمل آورد. لیست انواع کاربرد گریتینگ در صنعت به شرح زیر است:

 • کاربرد گریتینگ در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها
 • کاربرد گریتینگ در صنعت کشتی سازی
 • کاربرد گریتینگ در ساخت دریچه فاضلاب
 • کاربرد گریتینگ در صنعت ساختمان سازی
 • کاربرد گریتینگ در شهرسازی
 • استفاده به عنوان گریتینگ زیرپایی
 • استفاده در صنایع مواد شیمیایی
 • کاربرد در صنعت مواد غذایی
 • صنعت گردشگری
 • ساخت انواع راه پله در ساختمان های تجاری و مسکونی
 • ساخت انواع پل و معبر
 • به عنوان درپوش جدول در خیابان ها
 • برای نورپردازی میدان ها
 • به عنوان کف پوش در مناطق عملیاتی
 • به عنوان نورگیر
 • به عنوان تهویه هوا
 • کاربرد در ساخت انواع تابلو و بیلبورد تبلیغاتی
 • استفاده در پارکینگ های طبقاتی و...

برای سفارش گریتینگ چه سایتی فروشگاهی مناسب است

در حال حاضر یکی از مقرون به صرفه‌ترین شیوه‌های خرید، خرید از فروشگاه اینترنتی است. افراد برای خرید محصولات مورد نظر خود نظیر گریتینگ باید به دنبال یک فروشگاه مناسب باشند تا در نهایت بتوانند خرید خود را هوشمندانه انجام دهند. وجود برخی از ویژگی‌های کلیدی باعث می‌شود تا خرید به شکل ایده‌آل و در بستر مناسب انجام شود. خریداران در هنگام انتخاب فروشگاه مورد نظر خود باید به موارد زیر توجه کنند:

۱

وب سایت فروشگاهی باید دارای مجوزهای لازم در جهت فروش محصولات و خدمات خود باشد.

۲

یک وب سایت فروشگاهی باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی و درگاه اینترنتی باشد تا خریداران گریتینگ بتوانند، محصولات مورد نظر خود را با خیال راحت‌تری خریداری کنند.

۳

وجود بخش مشاوره رایگان در فروشگاه اینترنتی دارای اهمیت است، چرا که کارشناسان مجموعه می‌توانند بهترین و متناسب‌ترین محصولات را بر حسب صنایع مختلف

۴

تضمین قیمت گریتینگ و کیفیت محصولات انتخاب شده به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های برتر یک فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود.

۵

علاوه بر موارد گفته شده بخش پشتیبانی 24 ساعته که به صورت تخصصی به مشتریان ارائه شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

۶

ارسال سریع و به موقع نیز به عنوان دیگر فاکتورهای یک فروشگاه اینترنتی معتبر شناخته می‌شود.

سوالات متداول

قیمت گریتینگ براساس نوع، وزن، رابط گریتینگ و … محاسبه می شود و میزان عرضه و تقاضا و بهای مواد اولیه نیز در نوسانات قیمت آن اثر گذار است.

برای استعلام قیمت گریتینگ در بازار به دلیل نوسانات قیمت و وجود قیمت های کاذب بهتر است از سایت دکتر فلز برای رصد قیمت های روز استفاده کنیم.

نظرات کاربران

5

فرم ثبت نظر

برای پیشرفت روند مجموعه، نظر یا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر ثبت کنید

مثال : حامد محمودی

مثال : ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷

امتیاز خود را ثبت کنید