دسته محصولات

توری فلزی
گریتینگ

توری لوزی کششی آلومینیوم

توری لوزی کششی آلومینیوم یکی از انواع توری فلزی در بازار است که معمولا آن را با نام های مختلفی همچون توری مش لوزی، توری فلزی کششی یا توری مشبک کششی نیز می شناسند. همانطور که از نام این توری ها پیداست، متریال اصلی تشکیل دهنده آن ها، ورق های فلزی کششی اکسپندد است که یک ساختار و الگوی منظم را تشکیل می دهند. توری لوزی کششی معمولا از جنس های مختلفی ساخته می شود که رایج ترین آن ها عبارتند از فولاد، استیل، آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و... 
 
مشاهده لیست قیمت

ثبت سفارش محصولات

تیم پشتیبانی دکتر فلز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و ثبت سفارشات شما خواهند بود.

شماره های تماس تلفنی

پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته

توری لوزی کششی آلومینیوم چه نوع توری است؟

توری ها با عناوین و اسامی مختلفی به مصرف کنندگان ارائه می شوند. توری لوزی کششی آلومینیوم که به فنس کششی یا فنس لوزی نیز شناخته می شود، یکی از پرمصرف ترین انواع توری در بازار است. روش تولید توری لوزی کششی به این صورت است که در کارخانجات ابتدا ورق های فلزی مرغوب را آماده کرده و آن ها را برای عملیات انبساط درون دستگاه های مخصوص منبسط کننده قرار می دهند. 
این ورق ها در مرحله بعدی دچار کشیدگی شده و متناسب با مشخصات مورد انتظار، آن ها را برش می زنند. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تولید توری لوزی کششی آلومینیوم، اندازه چشمه های توری است. در واقع اندازه و سایز چشمه های توری می تواند تعیین کننده کاربردهای آن باشد. علاوه بر این، الگوی دهانه توری و سایز چشمه در تعیین قیمت توری، وزن توری و تهویه هوا در آن بسیار تاثیرگذار هستند. 
بسته به اینکه در فرایند تولید توری، شکل لبه ها به چه صورتی برش داده شود، اندازه و الگوی چشمه نیز متفاوت است. توری لوزی کششی آلومینیوم از آن جهت که چشمه هایی به شکل لوزی دارند، به این نام معروف شده اند.

کاربردهای توری لوزی کششی آلومینیوم

توری لوزی کششی آلومینیوم از آن دست توری هایی است که صنایع زیادی متقاضی خرید آن هستند. از مهم ترین کاربردهای این توری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کاربرد در صنایع ساخت و ساز
• کاربرد در پروژه های دکل سازی
• این توری ها به دلیل الگوی خاص و منحصر به فردی که دارند، گزینه ای مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها هستند.
• در صنایع فیلتر سازی کاربردهای زیادی دارند.
• کاربرد در ساخت ماشین آلات صنعتی
• یکی از بهترین انواع توری برای حصار کشی و ایجاد حفاظ در بخش های مختلف
• کاربرد در نمای ساختمان
• استفاده در ساخت پل عابر پیاده
• کاربرد در پاگردها و کف پله های آهنی
• به عنوان فنس در محیط های باغبانی و کشاورزی برای جلوگیری از ورود حیوانات درنده 
• کاربرد در ساخت انواع سقف کاذب
• به عنوان نورگیر و نورشکن
• به عنوان فیلتر صدا
• به عنوان فیلتر هوا
• کاربرد در صنایع نفت و گاز
• کاربرد در پالایشگاه ها به جهت محوطه سازی و...
این لیست تنها بخشی از کاربردهای توری لوزی کششی آلومینیوم است که به آن ها اشاره کردیم. این روزها صنعتگران به جای استفاده از مصالح و تجهیزات صنعتی گران قیمت، از توری ها به عنوان گزینه جایگزین استفاده می کنند که هم از مقاومت و طول عمر بالایی برخوردارند و هم قیمت های مناسبی دارند.

مزایای توری لوزی کششی آلومینیوم

از مهم ترین مزایای توری لوزی کششی آلومینیوم که باعث شده این محصول تا این اندازه مورد توجه صنایع مختلف قرار گیرد عبارتند از:
وزن سبک
توری لوزی کششی آلومینیوم در عین حال که از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است، اما وزن کمی داشته و همین سبک وزن بودن توری است که باعث شده کار کردن با آن راحت تر بوده و نصب آن در محل نیز آسان باشد.
یکپارچگی توری
توری لوزی کششی آلومینیوم معمولا از نظر ساختاری و شکل ظاهری یکپارچگی و انسجام خاصی دارد. الگوی الماس گونه توری، آن را به یک گزینه ایده آل برای کاربردهای معماری و زیبایی تبدیل کرده است. معمولا در پروژه هایی که سطوح، قابلیت لغزش و سر خوردگی دارند، از توری لوزی کششی آلومینیوم استفاده می شود.
مقاومت بالا
از مهم ترین ویژگی های توری که جزء مزایای آن نیز به شمار می رود، مقاومت و استحکام توری است. میزان مقاومت توری ارتباط مستقیمی با روش تولید آن دارد. یکی از دلایلی که باعث شده توری لوزی کششی آلومینیوم از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشد، استفاده از ورق های فلزی کششی مرغوبی است که از ضخامت بالایی برخوردار هستند. همین عامل باعث شده تا توری در برابر عواملی همچون زنگ زدگی، خوردگی و تخریب تا حد زیادی در امان باشد.
قیمت مقرون به صرفه
بعد از کیفیت و دوام توری، از فاکتورهای مهمی که مورد توجه خریداران قرار می گیرد، قیمت محصول است. توری لوزی کششی آلومینیوم علاوه بر اینکه از قیمت های بسیار مناسب و به صرفه ای برخوردار است، قابلیت رسانایی جریان الکتریسیته داشته که همین عامل باعث می شود تا بتوان از توری کششی در ساخت پیل های سوختی استفاده کرد.

نظرات کاربران

فرم ثبت نظر

برای پیشرفت روند مجموعه، نظر یا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر ثبت کنید

مثال : حامد محمودی

مثال : ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷

امتیاز خود را ثبت کنید