دسته محصولات

توری فلزی
گریتینگ

روند مراحل تولید رابیتس چگونه است؟

در صنایع ساختمانی از تجهیزات و امکانات مختلفی برای هر بخش سازه استفاده...

ثبت سفارش محصولات

تیم پشتیبانی دکتر فلز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و ثبت سفارشات شما خواهند بود.

شماره های تماس تلفنی

پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته

در صنایع ساختمانی از تجهیزات و امکانات مختلفی برای هر بخش سازه استفاده می شود. رابیتس یکی از پرکاربردترین محصولات توری فلزی در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز است که آن را از طریق پرس کردن ورق های گالوانیزه تولید می کنند. اگر تصاویری از رابیتس را مشاهده کنید، متوجه ظاهر شبکه ای مانند آن خواهید شد. مجموعه ای از اتصالات طولی و عرضی یا عمودی و افقی که به شکلی یکپارچه روی هم قرار گرفته اند. برای تولید رابیتس از تجهیزات بخصوصی استفاده می شود. در ادامه قصد داریم با مراحل تولید توری رابیتس و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت آن آشنا شویم.

روش تولید رابیتس و مراحل اجرای آن

از رابیتس می توان استفاده های گوناگونی داشت. از مهم ترین کاربردهای رابیتس می توان به عملیات ساخت سقف کاذب، ترمیم ترک های موجود در ساختمان، به عنوان پوشش تیرآهن، پوشش بتن سیمانی، پوشش آرماتور، عملیات گچ کاری و... اشاره کرد. با توجه به کاربردهای گسترده رابیتس در صنعت ساختمان سازی، می توان نتیجه گرفت کیفیت ساخت این محصولات اهمیت بسیار زیادی برای صنعتگران دارد.

روش تولید رابیتس می بایست بر اساس یک سری اصول و استانداردهای خاصی صورت گیرد تا محصول از هر نظر قابلیت استفاده داشته باشد. در صورتی که این استانداردها به درستی رعایت نشوند، امکان افت سطح کیفی رابیتس وجود دارد و قطعا نمی توان دوام و کارایی بالایی از آن انتظار داشت. تولید رابیتس نیاز به مکان خاص و دستگاه های ویژه ای دارد و نمی توان آن را در هر شرایطی تولید کرد. مهم ترین و اصلی ترین ماده ای که در تولید رابیتس مورد استفاده قرار می گیرد، ورق گالوانیزه است که بهتر است برای نتیجه بهتر، مرغوب ترین آن را تهیه کنیم. مراحل تولید رابیتس به شرح زیر هستند:

  • در مرحله نخست به کمک دستگاه های مخصوص، ورق های گالوانیزه که در ابعاد و ضخامت های مختلفی قرار دارند را باز کرده و آن ها را تحت کشش عرضی قرار می دهند.
  • بعد از کشیدن ورق ها، برای عملیات برش زنی، آن ها را وارد دستگاه دیگری کرده و به صورت طولی برش می زنند.
  • در این مرحله ورق برش خورده وارد دستگاه جدیدی شده و فرایند نورد سرد روی آن انجام می شود. بعد از پرس کاری، ستون ها و چشمه های رابیتس مشخص می شوند.
  • مرحله پایانی نیز به کشش نهایی ورق ها اختصاص دارد تا محصولات آماده استفاده شوند.

نکات لازم در خصوص روش تولید رابیتس

در تولید رابیتس لازم است تا به یک سری نکات مهم توجه داشته باشیم. این نکات به شرح زیر هستند:

از آن جایی که ماده اولیه برای تولید رابیتس، ورق گالوانیزه است، قیمت این ورق بر روی قیمت نهایی رابیتس تاثیر گذار خواهد بود.
هر دستگاهی از قابلیت های خاصی برای تولید رابیتس برخوردار است. تعداد ورق تولید شده از رابیتس در هر ساعت توسط دستگاه های مختلف، متفاوت است و تکنولوژی، فناوری و کیفیت دستگاه تاثیر زیادی در خروجی کار دارد.
ضخامت ورق گالوانیزه ای که در تولید رابیتس استفاده می شود، روی کارایی محصول تاثیر زیادی دارد. بنابراین پیش از تولید رابیتس می بایست نیازها و انتظارات مشتری کاملا در نظر گرفته شده و براساس آن اقدام به تولید محصول کرد. ضخامت ورق گالوانیزه در هزینه تولید رابیتس تاثیر زیادی دارد.

مراحل اجرای رابیتس

اگر می خواهید رابیتس تولید شده به شکلی کاملا اصولی به اجرا درآید، لازم است تا فرایند نصب و راه اندازی آن را به یک فرد متخصص و حرفه ای بسپارید. تجربه کم در این زمینه باعث می شود تا رابیتس به درستی در محل مورد نظر قرار نگیرد و همین عامل در گذر زمان پروژه را با مشکلاتی روبرو می کند. مراحل اجرای رابیتس به شرح زیر هستند:

برای اجرای رابیتس می بایست در قدم نخست، میلگردها را در محل خود قرار دهید. حال می توان از میلگردهای آویزان شده از سقف به عنوان یک عامل نگهدارنده رابیتس استفاده کرد.
در این مرحله، از نبشی باربر به تعداد مورد نیاز استفاده می شود تا بتوان به کمک آن ها، بار اعمال شده روی سقف را به بخش های دیگر ساختمان انتقال داد. استاندارد نصب نبشی نیز به این صورت است که هر قطعه از آن می بایست در فواصل 60 سانتی متری از هم قرار بگیرند. ( در اندازه گیری فواصل میان نبشی ها، حجم سقف سازه نیز می بایست در نظر گرفته شود.)

  • در این مرحله می توان رابیتس را روی میلگرد سوار کرد. برای اتصال رابیتس به میلگرد بهتر است حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.
  • مفتول گالوانیزه که آن را در بازار به مفتول رابیتس بندی نیز می شناسند، وسیله ای بسیار کاربردی است که می توان به کمک آن، رابیتس را به میلگرد وصل کرد.
  • در مرحله انتهایی نیز می توان فرایند گچ کاری یا سیمان زدن روی رابیتس را انجام داد.

هزینه اجرای رابیتس کاری چقدر است؟

هزینه تولید رابیتس، نصب و اجرای آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما به عنوان یک تولید کننده می بایست موارد متعددی را در نظر داشته باشید تا بتوانید به درستی هزینه کار را برآورد کنید. از مهم ترین عواملی که بر هزینه تولید توری رابیتس تاثیر می گذارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت ورق گالوانیزه: همانطور که به خوبی مطلع هستید، ورق گالوانیزه اصلی ترین ماده تشکیل دهنده رابیتس است. افزایش یا کاهش هزینه تولید رابیتس به قیمت ورق گالوانیزه ای که در ساخت آن به کار رفته بستگی دارد. هر چه کیفیت و قیمت ورق گالوانیزه بیشتر باشد، قطعا قیمت رابیتس تولید شده نیز افزایش خواهد یافت.
تجهیزات و دستگاه های به کار رفته در تولید رابیتس: هر چه یک دستگاه پیشرفته تر و بروزتر باشد، قطعا کیفیت ساخت رابیتس بیشتر شده و به اجرا درآوردن آن نیز با استانداردهای بالاتری انجام خواهد شد. بنابراین بسته به هزینه های در نظر گرفته شده برای تهیه دستگاه ها و تجهیزات تولید رابیتس، هزینه اجرای کار نیز متفاوت خواهد بود.
ضخامت سازه: یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده هزینه اجرای رابیتس، ضخامت سازه ای است که قصد داریم رابیتس را روی آن به اجرا درآوریم.
دستمزد متخصص: فردی که قرار است برای شما این کار را انجام دهد، بر اساس تخصص و مهارتی که در نصب و اجرای رابیتس دارد، هزینه متفاوتی از شما درخواست خواهد کرد.