دسته محصولات

توری فلزی
گریتینگ

نحوه خرید میلگرد به صورت آنلاین از کارخانه

میلگرد یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که در بخش های مختلفی ساخ...

ثبت سفارش محصولات

تیم پشتیبانی دکتر فلز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و ثبت سفارشات شما خواهند بود.

شماره های تماس تلفنی

پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته

میلگرد یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که در بخش های مختلفی ساختمان سازی و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. تولیدکنندگان مختلف میلگرد را به روش های مختلفی تولید می کنند اما استاندارد ساخت آن متفاوت نیست و در نهایت بر اساس ویژگی های تعیین شده به فروش می رسد. افرادی که تصمیم به خرید میلگرد برای ساختمان سازی دارند، معمولا خرید را به روش های مختلفی انجام می دهند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های خرید میلگرد از کارخانه و خرید میلگرد آنلاین بپردازیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چگونگی خرید آنلاین میلگرد مستقیم از کارخانه

فروش انواع مصالح ساختمانی مانند میلگرد در بازارها انجام می شود و تولیدکنندگان آن شرکت های معتبری هستند که توزیع آن را انجام می دهند. در صورتی که تصمیم به خرید میلگرد به صورت مستقیم از کارخانه دارید ابتدا باید این شرکت ها را شناسایی کرده و سپس اقدام به خرید را انجام دهید. خرید میلگرد از کارخانه به دلیل عدم وجود واسطه از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. به ویژه اگر نیاز به حجم بالای میلگرد داشته باشید، خرید میلگرد از تولید کننده بهترین روش برای دریافت این مصالح مهم ساختمانی است.
برخی از کارخانه های مصالح سازی شرایط فروش ویژه ای را مشخص می کنند که به نفع خریداران بوده و هزینه های آن ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. همچنین در صورتی که خرید میلگرد به صورت عمده انجام شود با توجه به نوسانات بازار به سود خریدار است. همانطور که میدانید در کشور ایران تغییرات قیمت به صورت مداوم رخ می دهد. به همین دلیل توصیه کارشناسان این است، در صورت امکان حجم بالایی از میلگرد را به صورت مستقیم از کارخانه سفارش دهید و در طولانی مدت استفاده کنید. از آنجایی که میلگرد از جنس فلز بوده و فاقد تاریخ انقضا است، احتمال کم شدن کیفیت آن با گذشت زمان وجود ندارد.

مزایای خرید غیرحضوری میلگرد

قبل از پیشرفت تکنولوژی و تاسیس سایت های مختلف، عمدتا افرادی که به مصالح ساختمانی نیاز داشتند در جست و جو کارخانه های سازنده بوده تا از آن طریق سفارش را انجام دهند. به این ترتیب نیاز به صرف زمان زیادی بود که هزینه خرید مصالح نیز افزایش می یافت. اما امروزه بیش از 80 درصد تولیدکنندگان دارای سایت فروشگاهی بوده و محصولات خود را از این طریق به فروش می رسانند. بنابراین اگر تصمیم به خرید میلگرد دارد در جست و جوی سایت های معتبر در این زمینه باشید. خرید میلگرد آنلاین نیاز به صرف وقت در بازارهای سطح شهرها ندارد. بلکه به صورت آنلاین از قیمت ها و تنوع محصولات تولید کنندگان مطلع می شوید و ثبت سفارش را انجام می دهد. اما نکته ای که باید به توجه داشته باشید خرید میلگرد از کارخانه است. بنابراین سایت های فروشگاه که خود شرکت تولید کننده هستند را انتخاب کنید تا از لحاظ هزینه به صرفه باشید.

تصویری از بار میلگرد

نکات مهم هنگام خرید میلگرد از کارخانه

با ورود به سایت فروشگاهی خرید میلگرد، لیستی از قیمت ها که برای انواع میلگرد مشخص شده است را مشاهده می کنید. ممکن است این قیمت ها به صورت روزانه و حتی ساعتی تغییر کنند اما مزیت آن کمک به شما در خرید است. پیش از خرید میلگرد ابتدا باید بدانید چه نوع میلگردی و به چه منظور نیاز دارید. میلگردها در ابعاد، حجم و اندازه های مختلفی تولید می شوند و در بخش های مختلف ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. در سایت های فروش این مصالح ساختمانی، تمام موارد جزئی که برای خرید میلگرد وجود دارد قابل تغییر بوده و با دقت بالایی ثبت سفارش انجام می گیرد.
در همه سایت های فروش مصالح ساختمانی بخش فروش محصولات وجود دارد که در آن تمامی مصالح کارخانه با خصوصیات دقیق بارگذاری می شوند. بسیاری از این سایت های دارای مشاورانی هستند که به شما در انتخاب و خرید مصالح مورد نیاز کمک می کنند. میزان حجم سفارش محصول را به مشاوران اطلاع دهید و تا پس از پیگیری سفارشات، تاریخ ارسال مشخص شود. سپس فاکتوری به خریدار ارائه می شود که در آن مبلغ پیش پرداخت خرید میلگرد درج شده است. بعد از پرداخت بیعانه ثبت سفارش نهایی شده و مابقی هزینه پس از ارسال بار دریافت می شود. در ادامه به چند نمونه از نکات خرید میلگرد به طور دقیق اشاره خواهیم کرد:

انتخاب نوع و ابعاد میلگرد

پیش از خرید میلگرد آنلاین و یا حضوری، باید شماره میلگرد را بدانید. همانطور که گفته شد برای میلگردها قطرهای مختلفی وجود دارد که بر اساس کاربرد آن ها در ساختمان سازی تعیین می شود. شماره ای که در سایت ها برای میلگرد مشخص می شود همان قطر میلگرد است. تولیدکنندگان میلگرد را به صورت چند شاخه ساخته و آن ها را در گریدهای مختلف دسته بندی می کنند. بنابراین قبل از خرید میلگرد تمامی جزئیات در مورد میلگرد را بدانید. چرا که بسیاری از کارخانه جات تولید مصالح، شرایط مرجوعی را پذیرش نمی کنند.
در مورد نوع میلگرد باید بگوییم به صورت کلی سه نوع میلگرد در بازار فروش مصالح وجود دارد: میلگرد ساده، میلگرد آجدار و کلاف.
میلگرد آجدار از پرکارترین انواع میلگرد است که به صورت روزانه و در تعداد بالا توسط شرکت های سازنده تولید می شود. این نوع پرفروش و کاربردی عمدتا با نام میلگرد شناخته شده است. آج هایی که برای میلگرد طراحی می شود متفاوت بوده و به سه دسته بندی تقسیم شده اند تا امکان تشخیص آن ها دشوار نباشد. A2، A3 و A4 نامگذاری مختص به آج میلگرد است. میلگرد A2 یا دوکی شکل آج 340 دارد. میلگرد A3 به صورت یکنواخت بوده و با نام آج 400 معروف است. آج 500 نیز برای A4 بوده و به آج مرکب شهرت دارد.
در برخی از پروژه های ساختمان سازی از میلگردهای ساده و بدون آج استفاده می شود. اما کاربرد آن ها نسبت به میلگرد آجدار کمتر است. انتخاب نوع میلگرد بسته به پروژه دارد و توسط مهندسین سازنده مشخص می گردد. بنابراین خرید میلگرد را با مشورت مهندسان پروژه انجام دهید.

میلگرد های زنگ زده

محاسبه وزن میلگرد

هر سازه ای که نقشه آن توسط مهندسین مشخص می شود میزان مشخصی از وزن میلگرد در آن به کار گرفته می شود. بنابراین وزن میلگرد برای هر سازه قابل تخمین است و خرید میلگرد باید بر اساس آن انجام شود. هنگامی که وزن خرید میلگرد مشخص شود ماشین های حمل کننده آن نیز تعیین شده و هزینه حمل و نقل آن محاسبه می شود. افرادی که مستقیما از کارخانه ثبت سفارش می کنند معمولا امکان خرید میلگرد کمتر از 24 تن یا یک تریلی ندارند. در صورتی که از طریق سایت ثبت سفارش شود وزن سفارشات قابل تعیین است.
چند روش برای تعیین وزن میلگردهای شاخه ای وجود دارد که به آن اشاره خواهیم کرد:
روش اول: بسیاری از کارخانه های جدولی طراحی کرده اند که در آن وزن میلگرد با توجه به هر متر و یا هر شاخه از آن مشخص شده است. به این ترتیب یک محاسبه ریاضی ساده می توان وزن سفارشات را بدست آورد.
روش دوم: از استانداردترین روش های محاسبه وزن میلگرد جدول اشتال میلگرد است. این جدول کاربردهای زیادی داشته استفاده از آن رایج تر است.
روش سوم: در روش سوم لازم است نمونه ای را از کارخانه منظور دریافت کرده و وزن آن را محاسبه کنید. ثبت وزن باید بر حسب طول میلگرد مشخص گردد. به این ترتیب محاسبه وزن سفارش به راحتی انجام می گیرد.

زمان تحویل بار میلگرد

در نظر داشته باشید هنگامی که از کارخانه سفارش خرید میلگرد می دهید، ارسال بار در همان روز و بلافاصله انجام نمی شود. بلکه بر اساس اولویت های شرکت تولیدکننده زمان ارسال و تحویل به مشتری به طول می انجامد. به همین دلیل خرید میلگرد را به گونه ای انجام دهید تا حداکثر زمان ارسال آن سبب صدمه به پروژه ساختمانی شما نشود. البته در بسیاری از کارخانه جات و سایت های فروش، زمان تحویل بار به مشتری مشخص می شود.

نحوه ارسال میلگرد و خدمات پشتیبانی محصول

پس از خرید میلگرد از طریق سایت در کارخانه های تولید کننده، کد پیگیری برای مشتریان ارسال می شود و به کمک آن می توانند از مسیر ارسال مصالح آگاه شوند. در سایت های فروش شماره هایی برای پیگیری قرار داده می شود که طریق آن جزئیات دقیق سفارش قابل پیگیری است.

سایر نکات خرید میلگرد

در هنگام خرید میلگرد به کیفیت آن دقت کنید. پیش تر گفتیم که کارخانجات زیادی مشغول به تولید انواع مصالح ساختمانی هستند و برخی از آن ها تکنولوژی پیشرفته ای را برای ساخت به کار می گیرند. در صورتی که در ساخت میلگرد از شمش فولادی مرغوب استفاده شود کیفیت بسیار خوبی برای آن ایجاد کرده که استحکام بالایی دارد. به این ترتیب بهره گیری از این نوع میلگرد با کیفیت سبب افزایش دوام پروژه می شود.
در هنگام خرید میلگرد ابتدا قیمت آن را در سایت های مختلف و کارخانه جات سطح کشور بررسی کنید. هزینه های حمل و نقل را نیز پیش از ارسال سفارشات محاسبه کرده و آمادگی های لازم برای دریافت مصالح در محل مورد نظر را داشته باشید. خرید میلگرد را از کارخانجات معتبر انجام دهید.